Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник со победа ја започнаа пролетната полусезона, откако попладнево во Скопје го совлада Металург 2 со 24-33 (13-14). Андон Бошковски дебитираше на клупата на Еурофарм Работник, а неговите ракометари во вториот дел го скршија отпорот на жилавата екипа на Александар Петровски.

Повеќе...

Пионерската екипа на Еурофарм Работник забележа важна победа на гостувањето во Струга со 12-15 (7-8). Целиот тим одигра одличен меч, а се истакна голманот Костадиновски со 14 интервенции.

Повеќе...

Младинската екипа на Еурофарм Работник, напоредно со сениорскиот тим се подготвува за пролетниот дел од шампионатот на Македонија и одигра три тест натпревари и забележа три победи. Совладани се Прилеп и двапати Преспа и момците се подготвени за мартовскиот старт на вториот дел од шампионатот. Првиот официјален натпревар во 2017 година младинската екипа ќе го одигра против Прилеп во гости на 4 март.

Повеќе...

Ракометарите на Еуфорарм Работник ги започнаа подготовките за вториот дел од Суперлигата. Под водство на новиот тренер Андон Бошковски и неговиот помошник Божидар Мојсов, второпласираната екипа по завршувањето на есенскиот дел од шампионатот веќе е во тренажен процес.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник категорично ги демантира шпекулациите за заминување на ракометарот Давор Чутура. Спортскиот директор на клубот Бојан Стефановски потврди дека српскиот ракометар се врати во Шпанија, каде што живее неговото семејство, но само заради завршувањето на есенскиот дел од Суперлигата и откако клубот ги ослободи сите ракометари од обврските за оваа година.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Пролет 30-25 (13-14)

Битолски Еурофарм го совлада Пролет со 30-25 (13-14) во последниот меч во 2016 година. Екипата на Зарков и Марковски скоро го осигура пласманот во плеј-офот, а во последните четири кола во пролетниот дел ќе биде извесно од која позиција ќе тргне во борба за европските места.

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723