Повеќе...

По потпишувањето на договорот кој се нарекува „Платформа за ракометна Битола“, своето задоволство не го криеше претседателот на клубот Зоран Стерјев. Тој истакна дека темелните преговори донесоа квалитетен договор од кој битолчани ќе бидат горди.

Повеќе...

Утрово во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер. Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Повеќе...

Пред последниот натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите меѓу Еурофарм Работник и Бидасоа Ирун, в сабота во 17:30 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, македонскиот вицешампион денес одржа прес конференција на која зборуваа вршителот на должноста тренер на екипата Божидар Мојсов и капитенот Гоце Ојлески.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в четврток 28 ноември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

За натпреварот од десеттото коло на ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Еурофарм Работник и Бидасоа започна процесот за акредитирање на сите ТВ, Веб ТВ и радио станици според процедурата за акредитирање на натпреварите на Еурофарм Работник сезонава.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник со соопштение ја информира јавноста за промена во стручниот штаб. Клубот взаемно го раскина договорот и објавува разделба со тренерот Стевче Алушовски.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723