b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_10_zokio.jpg

РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека со почетокот на групната фаза на ЕХФ Лига Европа (19 октомври) и враќањето на гледачите во спортската сала „Боро Чурлевски“, повторно ќе биде отворен прес-центарот во салата и прес-конференцијата по натпреварите ќе биде реализирана со физичко присуство на медиумските работници.

Прес-центарот, кој ќе биде лоциран во просторот на малата сала, ќе биде отворен два часа пред почетокот на натпреварите и официјално ќе биде затворен два часа по завршувањето. Во овој простор ќе биде овозможено медиумските работници нормално да ги извршуваат своите професионални обврски како и пред почетокот на пандемијата. Во прес-конференциската сала дозволено ќе биде присуство на медиумски работници, а за останатите прес-конференцијата ќе биде директно пренесувана на еден од профилите на клубот на социјалните мрежи.

Исто така ќе биде отворена микс-зоната по завршувањето на натпреварите.

Клубот редовно ќе ги споделува своите сервисни информации, фотографии и аудио и видео изјави од секојдневните активности, пред и по натпреварите.

Потврдените акредитации можете да ги подигнете на денот на натпреварот, со отворањето на прес-центарот или во клупските просторите секој ден од 09:00 до 16:00 часот.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723