Повеќе...

Овој викенд се одиграа натпреварите по групи во младинската лига на Македонија, Екипата на Еурофарм Пелистер 2 ќе игра на завршниот турнир во Скопје, каде ќе се бори за титулата со Голден Арт КЛ7, Борец и Скопје.

Повеќе...

Некогашниот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки не е повеќе член на Еурофарм Пелистер 2. Клубот денес му се заблагодари за професионалноста и му посака среќа во понатамошниот тек на кариерата.

Повеќе...

Двата битолски суперлигаши денес го објавија планот на подготовки за сезоната 2021/22. И Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 ќе ги „запали моторите“ на 19 јули и ќе ја темпира формата во Маврово.

Повеќе...

РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека ракометарот Мирко Радовиќ го потпиша најавениот договор со клубот и се обврза на соработка за следната сезона 2021/22. Радовиќ веќе две и пол сезони настапува во Битола, а дојде од црногорскиот шампион Ловќен.

Повеќе...

РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека ги продолжи договорите со ракометарите Гоце Ојлески и Никола Маркоски. Двајцата се обврзаа на верност на уште една сезона и според новиот договор ќе останат во Битола најмалку до јуни 2022 година.

Повеќе...

По одигрувањето на бараж натпреварот меѓу Радовиш и Шампион, познати се сите учесници во следниот шампионат на Македонија. Во Суперлигата ќе играат пак дванаесет есекипи: Еурофарм Пелистер, Еурофарм Пелистер 2, Вардар 1961. Металург, Бутел Скопје, Охрид, Струга, Скопје, Тиквеш, Прилеп, Радовиш и Пролет.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723