b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_10_kukoski.jpg

Во зависност од договорот со носителите на ТВ правата за ЕХФ Лига Европа, европската ракометна централа ги одреди саатниците за првите шест натпреварите од групната фаза на натпреварувањето. Еурофарм Пелистер трипати ќе игра на домаѓен и трипати ќе гостува до крајот на годината и по трипати ќе игра во терминот од 18:45 часот и 20:45 часот.

ЕХФ Лига на Европа - Д група

Распоред на натпревари:

19.10.2021 - 20:45 часот, Еурофарм Пелистер – Ним
26.10.2021 - 18:45 часот, Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер
16.11.2021 - 18:45 часот, АЕК Атина – Еурофарм Пелистер
23.11.2021 - 18:45 часот, Еурофарм Пелистер – Татабања
30.11.2021, 20:45 часот, Спортинг Лисабон – Еурофарм Пелистер
07.12.2021 - 20:45 часот, Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон

Четири од шест екипи од секоја група ќе ги продолжат натпреварите во елиминационаата фаза на ЕХФ Лига Европа.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723