pel butel4

Разиграните пелистерци го истурија бесот врз Бутел и впишаа нова победа

прочитај повеќе...

banner 1 banner 2

Вести

EHF Circle logo pos  mel2021 webbanner 300x100px mel2021finals webbanner 300x100px cl2021 ehftv web 300x100px

seha

Last round icon

Последно коло

Еурофарм Пелистер 38

РК Скопје 2020 12


Еурофарм Пелистер 2 24

ГРК Тиквеш 2014 26


РК Прилеп 25

РК Струга 22


РК Бутел 15

ГРК Охрид 14


РК Пролет 62 26

РК Вардар 1961 35


РК Металург 31

РК Радовиш 19


Table icon

Суперлига Мажи  (2021/2022)

 

Next round icon

наредно коло

Еурофарм Пелистер -

РК Бутел -


РК Струга -

Еурофарм Пелистер 2 -


РК Вардар 1961 -

РК Прилеп -


РК Скопје 2020 -

ГРК Тиквеш 2014 -


РК Радовиш -

РК Пролет 62 -


ГРК Охрид -

РК Металург -


sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723