Повеќе...

Денес во просториите на Еурофарм Пелистер беше потпиша договорот со кој хрватскиот стручњак Жељко Бабиќ се обврза да ја води екипата до јуни 2021 година.

Повеќе...

Селекторoт на сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. На дефинитниот список се најдоа четворица ракометари на Еурофарм Пелистер: Маџовски, Маркоски, Митревски, Велковски.

Заради повреда нема да настапи Велко Маркоски, а од списокот испадна и Костески.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер утринава го потврди хрватскиот стратег Жељко Бабиќ за нов тренер на тимот. Битолскиот клуб во сооднос со високите амбиции ангажираше познат тренер со големо искуство.

Повеќе...

По завршувањето на регуларниот дел од групната фаза на СЕХА лигата, дефинирани се осминафиналните парови. Еурофарм Пелистер кој заврши на четвртото место во групата Б ќе се сретне со Нексе Нашице, екипа која заврши на петтото место во групата А.

Повеќе...

Eкипата на Еурофарм триумфираше на гостувањето кај Спартак Москва со 21-33 (11-19) во последниот десетти натпревар од групната фаза.

Повеќе...

Еурофарм претрпе убедлив пораз на гостувањето кај лидерот во групата Б на СЕХА лигата. Веспрем. Уште на стартот Веспрем направи предност од 6-0, а битолчани првиот гол го постигнаа во деветтата минута.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723