Повеќе...

Еурофарм Работник - Металург 2 38-24 (16-11)

Битолскиот суперлигаш Еурофарм Работник ја прокнижи четвртата победа во Суперлигата по победата вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола против Металург 2 со 38-24 (16-11). По ремито во Велес, младата екипа на Металург 2 немаше сили за уште еден подвиг, а по поразот од екипата на Пролет, битолчани им се вратија на победите.

Повеќе...

Пролет - Еурофарм Работник 25-24 (14-10)

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа вториот пораз во Суперлигата, откако по Пелистер тимот на Марковски и Зарков денес загуби и од Пролет во салата „Македонско сонце“ во Скопје со 25-24 (14-10).

Повеќе...

Еурофарм Работник - Борец 32-23 (16-12)

Вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола ракометарите на Еурофарм Работник го совладаа ГРК Борец со 32-23 (16-12) и застанаa на врвот на првенствената табела во Суперлигата.

Повеќе...

Воочи дерби натпреварот од 4. коло на Суперлигата во ракомет помеѓу Еурофарм Работник и Борец, денес прес-конференција одржа битолскиот суперлигаш и го најави натпреварот кој се игра утре попладне во 18.00 часот во спортската сала „Младост“ во Битола.

Повеќе...

Ракометарот на Еурофарм Работник, Дејан Пецаковски успешно беше опериран вчера во Скопје, откако во август на струшкиот турнир ги скина лигаментите од коленото. Се чинеше дека со терапија ќе може да ја лекува повредата, но неопходен беше оперативен зафат.

Повеќе...

Пионерската екипа на Еурофарм Работник со победа ги започна натпреврите во шампионатот на Македонија. Во меч игран во Битола по неизвесен дуел, Еурофарм Работник го совладаа тимот на Струга со 16-14 (7-6).

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723