Повеќе...

Исто како и на натпреварот од минатото коло, Еурофарм Работник водеше со пет разлика и на крајот го загуби мечот, трет пораз по ред со негатива од еден гол. Еурофарм Работник го загуби и третиот натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, и овој пат идентично како и претходните два, со еден гол разлика, 26-25 беше за Бидасоа.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот,

РК Еурофарм Работник в среда на 2 октомври 2019 во 17:15 часот го пречекува својот нов противник во рамките на СЕХА лигата, Веспрем. Ве известуваме дека продажбата на билетите за овој натпревар ја стартуваме денес, сабота, во 12 часот.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи вo вторник 1 октомври во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

Во издание кое со сигурност беше најдобро сезонава, Еурофарм Работник убедливо ја победи Металопластика со 32-21 и со две победи од два натпревари изби на чело на групата Б на СЕХА лигата. На прес-конференцијата по натпреварот пред новинарите зборуваа тренерот Алушовски и крилото Ѓукиќ.

Повеќе...

Eурофарм Работник запиша нова победа во СЕХА лигата, откако вечерва ја совлада Металопластика во Битола со 32-21 (15-8).
Битолскиот тим имаше фуриозен старт на мечот, а големи заслуги за тоа одат на адреса на голманот Никола Митревски кој беше фантастичен. Битолскиот тим ја зголемуваше предноста и на одморот замина со позитива од седум голови разлика, 15-8.

Повеќе...

Ракометарот на Еурофарм Работник, Ловро Јотиќ е избран во идеалниот тим на второто коло на Лигата на шампионите. Бекот на македонскиот вицешампион постигна осум гола во поразот на битолскиот тим во Шведска против Савехоф со 25-24.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723