b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_09_topka.jpg

По одигрувањето на две квалификациони кола познати се сите учесници во групната фаза на ЕХФ Лига Европа.

Учесници директно во групната фаза:
Еурофарм Пелистер, Нант, Бидасоа Ирун, Татабања, Савехоф, Винтертур, Чеховски Медведи, АЕК Атина, Татран Прешов, Кокс, Горење Велење, Магдебург

Учесници преку квалификации:
Нексе Нашице, Ним, Бенфика, Лемго, Натурхаус Ла Риоха, Тулуз, Фуксе Берлин, Екс Прованс, ГОГ Гудме, Кадетен Шафхаузен, Висла Плок, Спортинг Лисабон

Ждрепката за групната фаза ќе се одржи в четврток во 11:00 часот.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723