b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_09_thumbnail.jpg

Неколку часа по одржувањето на жрепката за фазата по групи во ЕХФ Лига Европа познат е и распоредот на натпреварите за Еурофарм Пелистер во оваа фаза од второто по ранг клупско натпреварување на стариот континент.

Битолчани новата сезона во Европа ја почнуваат на 19 следниот месец кога се домаќини на францускиот претставник Ним, а во последното коло во март следната година повторно пред своите навивачи го пречекуваат атински АЕК.

ЕХФ Лига Европа (Д група)

Распоред на натпревари:

19.10.2021 Еурофарм Пелистер – Ним

26.10.2021 Кадетен Шафхаузен – Еурофарм Пелистер

16.11.2021 АЕК Атина – Еурофарм Пелистер

23.11.2021 Еурофарм Пелистер – Татабања

30.11.2021 Спортинг Лисабон – Еурофарм Пелистер

07.12.2021 Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон

15.02.2021 Ним – Еурофарм Пелистер

22.02.2022 Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен

01.03.2022 Татабања – Еурофарм Пелистер

08.03.2022 Еурофарм Пелистер – АЕК Атина

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723