Повеќе...

Екипата на АЕК Атина е победник на 47-то издание на ракометниот Струшки турнир, откако во финалето го совлада Еурофарм Работник со 27-23 (13-14). Во второто полувреме АЕК заигра многу подобро, со серија од неколку голови најпрво стигна до 22-18, а потоа го одржуваше водството за конечните 27-23.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Струга 30-20 (16-10)

Еурофарм Работник и АЕК од Атина ќе играат во финалето на 47-то издание на меѓународниот ракометен турнир во Струга.
Одлуката околу победникот на групата 2 падна вечерва на игралиштето „Наумче Мојсовски“, откако Еурофарм Работник го совлада домаќинот Струга со 30-20 (16-10).

Повеќе...

Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради логистички причини. Промените се направени за да се задржи конкурентноста и натпреварувачкиот баланс во групната фаза.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Пролетер Зрењанин 35-22 (17-11)

Еурофарм Работник забележа победа на првиот меч на струшкиот турнир, откако попладнево го совлада Пролетер со 35-22 (17-11). Битолскиот тим доминираше во текот на целиот натпревар и ги впиша првите бодови на турнирот.

Повеќе...

47-то издание од Струшкиот турнир ќе донесе настап на шест екипи од кои три се од домашната Суперлига. Еурофарм Работник денес ги дозна противниците за групната фаза, каде ќе игра заедно со Пролетер Зрењанин и Струга.

Повеќе...

Единствениот македонски претставник на ТВ-турнирот на шампионите во Добој, вицешампионот Еурофарм Работник ги доби ривалите на меѓународниот ракометен турнир „Биди Шампион“ кој ќе се игра во Добој. Единствениот претставник на нашата земја ќе игра во групата заедно со Луцерн, Слога Добој и Пекинг Спорт.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723