Повеќе...

РК Еурофарм Работник наскоро ќе ги пушти во продажба сезонските влезници за новата натпреварувачка сезона 2016/17. Преку специјална прес-конференција ќе бидат официјализирани билетите кои ќе можат да се набават во клупските простории, а кои ќе ги опфаќаат сите домашни натпревари на сениорската екипа.

Повеќе...

Тренерот на Еурофарм Работник, Иван Марковски спортски го призна поразот од 24-21 на неговиот Еурофарм Работник од Пелистер и потврди дека со толку промашени зицери не може да се победи ни многу послаба екипа, а камо ли овој Пелистер.

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 24-21 (12-12)

Во спортската сала „Младост“ пред 5.000 гледачи, Пелистер го совлада Еурофарм Работник во новото битолско дерби со 24-21 (12-12). Мечот три четвртини мече израмнет, а потоа домашната екипа се одлепи до финалната победа.

Повеќе...

Дојде време за првенствени мечеви за бодови и Еурофарм Работник е спремен за предизвикот. На денешната прес-конференција тренерот Иван Марковски го најави мечот од првото коло против Пелистер.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја продолжува својата кампања „Топка за секое дете“ и покажува да внимава на својата младинска школа, која пред неколку дена започна со работа.

Повеќе...

Ракометарите на Еурoфарм Работник по вторпат во подготвителниот период го совладаа суперлигашот Вардар Јуниор, овојпат во спорткската сала „Младост“ во Битола со 30-26 (17-13).

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723