b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_10_topki.jpg

Ракометната федерација ги одреди групите за првенствата во младинска категорија. Системот вклучува 17 екипи во машка конкуренција поделени во две групи. Двете битолски екипи се дел од истата, западна група, во која има уште седум екипи.

Група А - Запад

Еурофарм Пелистер
Еурофарм Пелистер 2
Филип ИС10
Охрид
Прилеп
Струга
Голден Арт Аеродром
Пролет 62
Бутел Скопје

Група Б - Исток

Овче Поле
Текстилец
Младост 1977
Тиквеш 2014
Куманово
Мулти Есенс
Јуниор Кисела Вода
Македонија Ѓорче Петров

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723