Повеќе...

По вчерашната прозивка во спортската сала „Павел Шатев“, од денес ракометарите на Еурофарм Работник подготовките за новата сезона ќе ги извршуваат во спортската сала „Младост“. Со оглед на тоа што оваа сала ја пријавија за настап на домашните натпревари, сега ракометарите таму ќе можат да работат во првата фаза на подготовки.

Повеќе...

Со официјална прес-конференција и свечен коктел попладнево во Битола се овековечи соработката на фармацевскиот супербренд „Еурофарм“ и ракометниот клуб ХЈС Работник. Така младиот суперлигаш од Битола во иднина ќе се вика Еурофарм Работник, а соработката ја официјализираа претседателот на клубот Благоја Стефановски и маркетинг директорот на компанијата Димитар Митревски.

Повеќе...

Овој викенд ќе се одиграат четвртфиналните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во машка конкуренција. Три од четирите групи ќе се играат во Скопје, а еден од турнирите е тимот на Охрид. Пласман во завршницата на Купот на Македонија обезбедуваат победниците на сите четири турнири.

Повеќе...

Новиот ракометен прволигаш, ХЈС Работник, не престанува со своите засилувања за новата сезона и најавува долг престој во елитата на македонскиот ракомет.

Повеќе...

Продолжуваат големите амбиции на новиот суперлигаш ХЈС Работник. Минатосезонскиот шампион во Првата лига го донесе и четвртото засилување за својот премиерен настап во елитата.

Повеќе...

Победникот на прволигашкото натпреварување ХЈС Работник донесе уште едно искусно засилување во името на некогашниот репрезентативец Златко Мојсоски. По Филип Чурлевски, Мите Караиванов, Ашраф Адил од Мароко и Србинот Младен Филиќ, стружанецот е последното засилување кое ќе го подигне нивото на екипата на Марковски и Зарков.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723