b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_10_120751734_640928236616705_2120125364750745899_n.jpg

Денес во Виена беше извршена ждрепката за првата сезона од новото натпреварување на ЕХФ, Лига Европа. Еурофарм ќе игра во групата Д заедно со Рајн Некар Левен, Татабања, ГОГ Гудме, Кадетен Шафхаузен и Тимо Требње

ГРУПА А: Адемар Леон, Висла Плоцк, Чеховски медведи, Тулуз, Фиверс, Металург

ГРУПА Б: Ним, Динамо Букурешт, Татран Прешов, Фуксе Берлин, Спортинг Лисабон, Кристијанштад

ГРУПА Ц: Магдебург, Алингсас, Бешикташ, Монпелје, Нексе Нашице,

ГРУПА Д: Татабања, Кадетен Шафхаузен, Еурофарм Пелистер, Рајн-Некар Левен, ГОГ Гудме, Тимо Требње

Натпреварите почнуваат на 20 октомври, а првите четири од секоја група ќе се пласираат во осминафиналето.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48