Повеќе...

Еурофарм Работник – Берн 29-19 (15-7)

Ракометарите на Еурофарм обезбедија одлична предност пред реваншот од третото коло на ЕХФ Купот против составот на Берн Мури. Денешната победа од 29-19 најави одличен епилог и шанси за место во групната фаза.

Повеќе...

Деветти натпревар и деветта победа за ракометарите на Еурофарм Работник, кои остануваат на врвот на табелата во Суперлигата, откако се сретнаа по еднаш со сите противници. Денес во Битола лесно беше победен Вардар Јуниор во нерамноправен дуел, кој момците на Чирковиќ имаа тест пред европското деби овој викенд.

Повеќе...

Неколку дена пред европското деби против Берн, Еурофарм Работник на прес-конференција ги најави очекувањата. В сабота од 17:30 часот следи првиот од двата натпревари против швајцарскиот претставник. На прес-конференцијата говореа тренерот и репрезентативното крило.

Повеќе...

Во пресрет на претстојниот натпревар од EХФ купот меѓу екипите на РК Еурофарм Работник и РК Берн Мури од Швајцарија, кој ќе се одигра в сабота 17.11.2018 година во Битола, ве информираме дека влезниците за овој натпревар веќе се пуштени во продажба на три продажни места: Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште), и Тобако All in one (новиот пазар). Цената на влезниците е 100 денари.

Повеќе...

Еурофарм Работник ја забележа осмата победа во осмиот натпревар од Суперлигата, откако во Битола падна второпласираниот тим на табелата, Охрид, со 31-21. Битолскиот тим сега се одлепи на лидерската позиција со шест бода повеќе од второ пласираната екипа.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја информира јавноста дека денес спогодбено ја прекина соработката со Стефан Дрогришки. Во оваа прилика сакаме да му се заблагодариме на Стефан за сите досегашни заеднички мигови и да му посакаме многу успех во понатамошната спортска кариера.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723