Повеќе...

Ве известуваме дека од денес, петок 30.08.2019 година, за сите купувачи на приоритетни сезонските билети за натпреварите на РК Еурофарм Работник, истите можете да ги подигнете од продажното место, туристичка агенција „С Травел“ - Битола. Продажбата на сезонските билети и натаму е во тек, затоа побрзајте за да ги имате најдобрите места во салата во текот на целата ракометна сезона и да ја бодриме нашата екипа на натпреварите од СЕХА лигата како и на натпреварите од Лигата на Шампиони.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот

Ве известуваме дека за време на сите натпревари од СЕХА Гаспром лигата и ЕХФ Лигата на шампионите сите седишта ќе бидат нумерирани и во зависност од нумерацијата на својот билет, секој гледач треба да го заземе своето место.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот

Ве известуваме дека остаа уште само два дена од продажбата на приоритетните сезонски билети за натпреварите на РК Еурофарм Работник во новата ракометна сезона 2019/20 година.

Повеќе...

Екипата на Шарт го доби финалето на турнирот во Добој, откако во финалето го совлада Еурофарм Работник дури после изведувањето на пенали. Средбата заврши 22-22 во регуларните 60 минути, а потоа следуваше изведување на пенали во кои Французите беа подобри со 4-3.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник ќе играат во финалето на турнирот во Добој откако денеска во последниот меч од разигрувањето во групната фаза успеаја да се изборат за победа од 47-24 против Пекинг Спорт Универзитет. На битолчани им требаа 12 гола разлика за да бидат први, а успеаја да стигнат до далеку поголем триумф со што без проблеми беше освоена првата позиција во групата А

Повеќе...

Професионални медиуми и новинари кои сакаат сезонава да ги следат натпреварите на Еурофарм Работник во СЕХА Газпром лигата треба да извршат акредитирање за да можат да присуствуваат на натпреварите.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723