Повеќе...

Еурофарм Работник со убедлива победа од пет голови разлика над Спартак Москва дебитираше во СЕХА лигата, натпреварот во Битола заврши со 34-29 за македонскиот вицешампион. Стјепановиќ со десет голови беше најдобриот ракометар на Еурофарм Работник, пет пати реализираше Вегар. Десет одбрани имаше Никола Митревски. Кај Спартак Москва најефикасен беше поранешниот Вардарец, Александар Деревен со осум постигнати гола.

Повеќе...

Вицешампионот на Македонија Еурофарм Работник се соочува со првиот проблем во новата сезона. Словенечкиот среден бек Анже Ратајец се повреди на Струшкиот турнир,па неизбежна беше операција и денес беше извршен зафат во клиниката „Систина“ во Скопје.

Повеќе...

Денес со официјална прес-конференција Еурофарм Работник официјално ја најави новата сезона и првиот натпревар против Спартак Москва. На средбата со новинарите во прес-центарот во спортската сала „Боро Чурлевски“ зборуваа тренерот и капитенот на екипата.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја лансираше иницијативата за промоција за новата сезона беше викенд дружењето на ракометарите со фановите. На еден од продажните пунктови на Широк Сокак, ракометарите се дружеа и фотографираше со најмладите, а засилено се продаваа и поединечните билети за првиот натпревар од новата сезона, оној против Спартак Москва во рамките на СЕХА лигата во среда.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи на в понеделник 2 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

Еурофарм Работник имаше успешна генералка во пресрет на дебито од СЕХА-лигата, откако рутински славеа на последната контрола против Охрид со резултат 30-23 19-8).

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723