Повеќе...

Еурофарм Пелистер остана без освоен бод и по натпреварот против Алборг во рамките од 13. коло во Лигата на шампионите. Битолскиот тим не можеше да парира на Данците кои славеа победа од пет разлика (28-33).

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер доживеаа пораз од Алборг од 28-33 во последниот натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите. Македонскиот тим се обидуваше да се носи, бори со еден од најквалитетните европски клубови, но и овојпат тоа не беше доволно за поволен резултат.

Повеќе...

Македонскииот првак Еурофарм Пелистер неделава го игра последниот домашен натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона.Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натреварите од тринаесеттото коло во Лигата на шампионите.

Повеќе...

Последниот седми натпревар на домашен терен од групната фаза на Лигата на шампионите, македонскиот шампион Еурофарм Пелистер го игра в среда вечер против данскиот вицешампион Алборг. Ова е второ соочување на двете екипи, откако во септември во второто коло Данците славеа со 38-23.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер 2 го запиша првиот пораз во плеј-аутот за опстанок во лигата. Младата екипа на Михаил Петровски загуби во Неготино со 24-23, откако прими три гола во самата завршница, а не реализира серија на напади за потврда на победата.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер се изнамачи против Охрид и на крајот го скрши отпорот во еден неизвесен и возбудлив натпревар, кој буквално беше решен во завршните седум минути. Охрид имаше три гола предност во првото полувреме и имаше 25-25 во 53. минута, но во самиот финиш потклекна пред притисокот и квалитетот кој го создадоа поискусните и поквалитетни ракометари.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723