Повеќе...

Од денес познати се и саатниците за натпреварите од групната фаза на ЕХФ Лига Европа. Еурофарм Пелистер ќе одигра три натпревари на домашен и три на гостински терен до крајот на годината.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер 2 – Радовиш 29-23 (14-13)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 ја потврдија улогата на фаворити и славеа над Радовиш со 29-23 во натпревар од шестото коло на групата Б на Суперлигата.

Повеќе...

На денешната жрепка во седиштето на ЕХФ беа извлечени групите за новата сезона во Лига Европа. Ривали на Еурофарм Пелистер во групата Д се Фуксе Берлин, Бидасоа Ирун, Архус, Агуаш Санташ Миланеза и Мотор.

Повеќе...

Еурофарм Пелистер – Тиквеш 30-21 (16-9)

Во својот нов суперлигашки натпреваар оваа сезона екипата на Еурофарм Пелистер славеше над Тиквеш со висок резултат 30-21 (16-9). Тоа беше уште еден триумф за битолчани во рамките од групата Б за моментно прво место со 16 бодови, додека Тиквеш е на четвртото место со 10 бода.

Повеќе...

Единствениот преостанат македонски претставник во натпреварувањата на ЕХФ, Еурофарм Пелистер денеска ги дозна противниците за групната фаза од Европската лига. Битолскиот тим беше влечен од вториот шешир, а од носителите го доби Фуксе Берлин.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги добија противниците во новата сезона во Лига Европа. Еурофарм Пелистер во Д-групата ќе игра против Фуксе Берлин (Германија), Moтор Запорожје (Украина), Бидасоа (Шпанија), Скандерборг Архус (Данска) и Агуаш Санташ (Португалија).

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723