Повеќе...

Ракомeтарите на Еурофарм Работник пред своите гледачи се поразени од шампионот Вардар со 19-24, а тренерот Андон Бошковски смета дека овој меч беше добра подготовка за градското дерби со Пелистер идната недела.

Повеќе...

Натпреварот од третото коло на плеј-офот во Суперлигата помеѓу двата битолски суперлигаши, Еурофарм Работник и Пелистер наместо в сабота ќе се одигра следната среда. Причина е настапот на кадетската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник одиграа одличен натпревар и демонстрираа силен отпор во заостанатиот натпревар од второто коло на плеј-офот против шампионот Вардар. Избраниците на Андон Бошковски загубија од „црвено-црните“ со 19-24 (12-14), но ги освоија симпатиите на преку 2.000 љубители на ракометот во реновираната спортска сала „Младост“.

Повеќе...

Во натпревар од 3. коло на ВИП Суперлига, ракометарите на Еурофарм Работник на гостински терен, по подобра игра во вториот дел, го совладаа тимот на Борец со 26-32 (13-10) и ја запишаа првата победа во плеј-оф завршницата.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција и четвртфиналните натпревари во женска конкуренција.

Повеќе...

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник го официјализираше договорот со младиот колумбиски ракометар Сантијаго Москера и тој е со важност до 1 јуни 2021 година.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723