Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник вчера се вратија од Маврово, каде што минаа седум дена на базични подготовки. Андон Бошковски на располагање ги имаше сите ракометари, вклучувајќи ги и новајлиите Чампар, Ковачевиќ и Ојлески и Дарио Петровски, кој се врати од Светското младинско првенство во Алжир. Ракометарите добија слободен ден, а потоа започнува нова фаза во која финалистот на Купот ќе ја бруси формата низ пријателски натпревари.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник вчера пристигнаа во Маврово и го одработија првиот тренинг во централната фаза на подготовки. Бошковски на расплолагање го имаше целиот ростер на ракометари, кои до 18 август ќе останат во Маврово и ќе ја брусат формата за новата сезона.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник денес заминаа за Маврово на централните подготовки за новата сезона. Екипата на Андон Бошковски таму ќе остане до 18 август и ќе ја мине најважната фаза за новата сезона.

Повеќе...

Еурофарм Работник го заокружи комплетирањето на играчкиот кадар со продолжувањето на договорот на Дејан Пецаковски. Битолчанецот доби нов едногодишен договор и целосно заздравен ќе го предводи својот тим во Европа.

Повеќе...

Со состанок и вечера минатата сабота и два тренини денес, РК Еурофарм ги започна подготовките за новата сезона. Првата фаза Андон Бошковски ќе ја одработи во Битола, па битолскиот суперлигаш ќе се подготвува во Маврово. Последната фаза е одигрување на тест натпревари како би се брусела формата за новата сезона која почнува во третата недела од септември.

Повеќе...

Десниот бек на Еурофарм Работник, Лазар Мајнов го продолжи договорот со битолскиот суперлигаш на уште една сезона. Поранешниот репрезентативец одигра одлична сезона за битолчани и управата тоа го препозна и му понуди нова соработка.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723