Повеќе...

Продолжува конструирањето на тимот на Еурофарм Работник. По вчерашната официјализација на засилувањата Ојлески и Ивановски, како и новиот договор за Крстевски, денес уште една клупска активност. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Игор Трајковски на уште една сезона.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник не престанува со засилувања ова лето и денес го официјализира и второто ново име за новата сезона. Клубот кој играше во финалето на Купот на Македонија, го ангажираше младинскиот репрезентативен голман Филип Ивановски.

Повеќе...

Откако утрово го официјализираше трансферот на Гоце Ојлески, македонскиот претставник во Челинџ Купот, Еурофарм Работник осигура останување на уште еден ракометар со репрезентативен статус.

Повеќе...

Репрезентативното крило Гоце Ојлески е првото големо засилување на Еурофарм Работник. Стружанецот се договори со клупската управа и се враќа во Македонија по периодот поминат во Романија во дресот на Одорхеи.

Повеќе...

Тренерот кој го одведе Еурофарм Работник во Европа за прв пат во својата историја, Андон Бошковски и следната сезона ќе го води клубот кон новите предизвици. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Бошковски за уште една сезона и соработката на обострано задоволство ќе продолжи.

Повеќе...

Суперлигашот Еурофарм Работник ја информира јавноста дека на истек од договорите со клубот, заминуваат Португалецот Серхио Барош и Мароканецот Ашраф Адли.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723