Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија на гостувањето во Скопје кај лидерот Металург со 33-27(14-11) во меч во кој демонстрираа силен отпор против тимот на Лино Червар.

Повеќе...

Најмладиот учесник во Куп натреварувањето битолски Еурофарм Работник вторпат во четири дена го совлада Пелистер и ќе игра во полуфиналето на Купот на Македонија. Попладнево во спортската сала „Младост“, Еурофарм Работник го совлада Пелистер со 27-24 (13-11) и го оствари најголемиот успех во историјата на клубот.

Повеќе...

Битолски Работник Еурофарм го совлада Младост од Богданци во полуфиналниот натпревар од четвртфиналната група од Купот на Македонија која се игра во спортската сала „Младост“ во Битола. „Фармацевтите“ извојуваа победа со 30-21 (14-10).

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ова лето ќе учествува на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, кој од 12 до 15 август по 45. пат ќе се одржи на игралиштето „Женска плажа“.

Повеќе...

Во последниот натпревар од четвртото коло на плеј-оф лигата, кој се одигра попладнево во Битола, Еурофарм Работник го совлада градскиот ривал Пелистер со 26-25 (12-12)

Повеќе...

Ракомeтарите на Еурофарм Работник пред своите гледачи се поразени од шампионот Вардар со 19-24, а тренерот Андон Бошковски смета дека овој меч беше добра подготовка за градското дерби со Пелистер идната недела.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723