b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_01_seha_2023.jpg

Раководството на регионалната СЕХА Гаспром лига, денес го објави распоредот на натпреварите од групната фаза за новата натпреварувачка сезона. Термините на сите натпревари треба дополнително да бидат одредени.

Официјално, новата сезона ќе започне на 25 јануари со натпреварот меѓу српскиот шампион Војводина и хрватскиот вицепрвак Нексе Нашице.

А група

30.01.2023 - Војводина - Еурофарм Пелистер

02.02.2023 - Нексе Нашице - Еурофарм Пелистер

02.03.2023 - Еурофарм Пелистер - Војводина

14.03.2023 - Еурофарм Пелистер - Нексе Нашице

Саатниците на натпреварите дополнително ќе бидат одредени.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723