merc_i_kutler_2.jpg

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди официјалните лица за натпреварот од второто коло на групата Д на ЕХФ Лига Европа меѓу Кадетен Шафхаузен и Еурофарм Пелистер.

Германките Маике Мерц и Тања Кутлер ќе ја делат правдата на дуелот кој се игра на 26 октомври (вторник) во 18:45 часот. Делегат на ЕХФ ќе биде Владимир Ранчик од Словачка.

Во првото коло двете екипи претрпеа порази: Швајцарците од Спортинг во Лисабон со 29-28, а битолчани на домашен терен против Ним со 21-26.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723