Повеќе...

Ракометарите на Еуфорарм Работник ги започнаа подготовките за вториот дел од Суперлигата. Под водство на новиот тренер Андон Бошковски и неговиот помошник Божидар Мојсов, второпласираната екипа по завршувањето на есенскиот дел од шампионатот веќе е во тренажен процес.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник категорично ги демантира шпекулациите за заминување на ракометарот Давор Чутура. Спортскиот директор на клубот Бојан Стефановски потврди дека српскиот ракометар се врати во Шпанија, каде што живее неговото семејство, но само заради завршувањето на есенскиот дел од Суперлигата и откако клубот ги ослободи сите ракометари од обврските за оваа година.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Пролет 30-25 (13-14)

Битолски Еурофарм го совлада Пролет со 30-25 (13-14) во последниот меч во 2016 година. Екипата на Зарков и Марковски скоро го осигура пласманот во плеј-офот, а во последните четири кола во пролетниот дел ќе биде извесно од која позиција ќе тргне во борба за европските места.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија во Велес во спортската сала „Гемиџии“ од домашниот Борец со 33-31 (18-16) и тоа е еден вид реванш за поразот во Битола во првата средба на двете екипи.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник зад себе остави плоден и многу успешен викенд. Така по успехот на сениорската екипа, која го победи Прилеп со 35-32, на триумф се радуваа и младите категории.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Прилеп 35-32 (19-17)

Битолски Еурофарм Работник влезе во победнички ритам и вторпат оваа сезона го совлада соседот Прилеп, овој пат со 35-32 (19-17). Мечот од 12. коло изобилуваше со голови и им овозможи на фармацевтите да ги запоседнат врвот на табелата во друштво на Охрид.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723