Повеќе...

Првенството на Македонија не дава можност да се навраќа на минатото, бидејќи веднаш следи нов предизвик, а за Еурофарм Работник, денес тоа е младиот состав на Вардар јунуор.

Повеќе...

Кога на неколку минути до крајот Еурофарм Работник имаше +4 на гостувањето во Радовиш, се чинеше дека победата и бодовите ќе заминат за Битола. Сепак тогаш момците на Марковски и Зарков примија четири гола и загубија планирано бодови со финалното реми (34-34).

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник од Битола одиграа нерешено 34-34, на гостувањето во Радовиш во натпреварот од 7. коло на Суперлигата.

Повеќе...

Повеќе...

Лазо Мајнов од денес е нов член на Еурофарм Работник, откако потпиша договор на две сезони заклучно со завршувањето на сезоната 2017/18 со битолскиот суперлигаш.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес и официјално се ослободи од двајца српски интернационалци заради лошиот нивни учинок во првите шест коло до Суперлигата. Филиќ и Долиќ не се повеќе членови на Еурофарм Работник, а тренерот Иван Марковски ја објаснува оваа одлука.

Повеќе...

Младинската екипа на Еурофарм Работник забележа битна победа во шампионат на Македонија, победувајќи го Прилеп сп 32-20 (12-10).

Скоро во целиот тек на средбата екипата на Марковски и Зарков водеше, а во вториот дел целосно го скрши отпорот на противникот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723