b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_04_384470411_18227019559245403_6185048439627682754_n.jpg

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, Наум Танески, го објави списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари со репрезентациите на Словенија и Австрија во рамки на ЕХФ неделата. Меѓу повиканите се и двајца ракометари на Еурофарм Пелистер 2, Иван Младенов и Марко Димовски.

Кадетската репрезентација на Македонија натпреварите ќе ги одигра во Словенија во градот Зрече. Дуелите на кадетската машка селекција се предвидени да се оддиграат на 10 мај против селекцијата на Словенија во 18:00 часот и на 11 мај против Австрија во 12:30 часот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723