b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_03_борис_трајковски.jpg

Ракометната федерација одлучи домаќин на завршните турнири во националниот Куп во машка и во женска конкуренција да се одржи во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, во периодот од 17 до 19 мај.

Кај мажите кандидати за освојување на трофејот се Вардар 1961, Еурофарм Пелистер, Тиквеш и Алкалоид.

Дополнително со ждрепка ќе бидат дефинирани полуфиналните парови

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723