b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_03_KUPPPKUPPP.jpg

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се оддржа извлекувањето на групите и натпреварувачките броеви на клубовите учесници во Куп на Македонија во машка и конкуренција. Своите противници ги дознаа двата битолски клуба.

Група 1:
РК Еурофарм Пелистер 2
РК Прилеп
РК Мулти Есенс
ГРК Тиквеш 2014

РК Еурофарм Пелистер 2 – ГРК Тиквеш 2014
РК Прилеп – РК Мулти Есенс

Група 4

РК Еурофарм Пелистер
РК Скопје 2020
ГРК Охрид
МРК Куманово

РК Еурофарм Пелистер – МРК Куманово
РК Скопје 2020 – ГРК Охрид

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723