b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_pres-konferencija-15476.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи на в петок 13 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде дебито на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите и натпреварот против Спортинг Лисабон в недела на 15 септември во 17:00 часот во Битола. На средбата со новинарите ќе зборува тренерот Стевче Алушовски и еден ракометар на екипата.

По завршувањето на прес-конференцијата ќе бидат поделени сезонските акредитации за Лигата на шампионите.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723