b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_07_ive_i_adri.jpg

Од денес екипата на РК Еурофарм Работник е комлетна по пристигнувањето на мароканскиот интернационалец Ашриф Адли.

Кружниот напаѓач пристигна неколку дена порано од предвидениот термин, бидејќи требаше в четврток да пристигне во Битола, но дојде три дена порано. Тренерот на екипата Иван Марковски го пречека на аеродромот „Кемал Ататурк“ во Истанбул, а потоа заеднички пристигнаа во Битола.

Адли доби принова во семејството и доби неколку слободни дена воочи приклучувањето со екипата за подготовките за стартот на подготовките.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723