b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_04_ImportedPhoto_1714236320433.jpg

Стручниот штаб на машката младинска репрезентација, на чело со Радослав Стојановиќ го објавија списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари. Во рамките на ЕХФ неделата младинската селекција на Македонија ќе одигра пријателски средби против селекцијата на Словенија. Натпреварите ќе се оддиграат во Словенија во градот Зрече.

Повикани се двајца ракометари на Еурофарм Пелистер 2: Мирче Калајџиески и Ненад Белистојаноски.

Натпреварите на младинската машка селекција се предвидени да се оддиграат на 10 мај во 18:00 часот и на 11 мак во 10:30 часот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723