b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_04_rakomet-ls-kielce-eurofarm-pelister-20.jpg

Селекторот на машката ракометна селекција Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за бараж натпреварот против селекцијата на Фарски Острови за пласман на следното Светско првенствo. Од таборот на Еурофарм Пелистер повикани се: Марко Кизиќ, Филип Кузмановски, Жарко Пешевски, Цветан Кузманоски, Петар и Павле Атанасијевиќ, Марио Танкоски, Емилијан Ѓорговски.

Машката сениорска селекција првиот натпревар од баражот ќе го оддигра на гостински терен на 8 мај со почеток во 20:00 часот , а ревашот е закажан за 12 мај во СЦ „Борис Трајковски” со почеток во 19:00 часот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723