b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_04_439991754_1252699119436593_4899078315677442280_n.jpg

Денес се одржа ждрепката за полуфиналињата во ракометниот Куп на Македониа во просториите на Федерацијата, а како што можеше да се очекува, Ф4 фазата ќе донесе возбудливи пресметки.

Еурофарм Пелистер во полуфиналето ќе се сретне со Тиквеш, а во случај на победа го чека финале против поуспешниот од дуелот меѓу Вардар 1961 и Алкалоид.

Завршниот турнир во македонскиот Куп е на програмата од 17 до 19 мај, а натпреварите ќе се играат во СЦ „Борис Трајковски“.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723