b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_02_427950351_1202387837801055_6383868520417776550_n.jpg

Еурофарм Пелистер ги информира своите симпатизери, навивачи и љубители на ракометот дека започнува продажбата на поединечните билети за натпреварот од 11. коло на групата А на ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Еурофарм Пелистер и ПСЖ. Натпреварот ќе се одигра в среда (14 февруари 2024 година) во 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

- Поединечните билети по цена од 450 денари (странични места на трибините) и 550 денари (централни места на трибините) ќе се продаваат во DIMPO Тобако и преку интернет продажба - https://kartieurofarm.mk/

- Сопствениците на сезонските билети имаат обезбедено место на трибините.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723