b_640_480_16777215_00_images_vesti_2024_02_rakomet_-_pelister_-_vardar_90.jpg

Отворен е процесот за акредитирање на медиумите и медиумите работници за натпреварите на Еурофарм Пелистер на домашен терен од плеј-офот на Суперлигата за сезоната 2023/25. Процесот за акредитирање важи за печатените, електронските и дигиталалните медиуми. Медиумите своите барања за акредитации треба да ги испратат директно на клубот на овој мејл - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. три работни дена пред почетокот на натпреварот.

Акредитациите ќе се делат на прес-конференцијата пред натпреварот за медиумските работници од Битола, а на отворањето на медиа-центарот два часа пред почетокот на натпреварот за новинарите кои доаѓаат на денот на натпреварот.

Клубот го задржува правото заради ограничувањата да одбие дел од барањата.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723