b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_12_ждрепка_Суперлига_плеј-оф.jpg
Денес во просториите на Ракометната федерација се извлекоа паровите за разигрувањето. Врз база на редните броеви направен е и комплетниот распоред на плеј-оф фазата.
Во секое коло ќе има по еден натпревар на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2, а меѓусебните дуели се во претпоследното коло (6. и 13. коло). Дерби дуелите меѓу Вардар 1961 и Еурофам Пелистер се закажани за третото и единаесеттото коло.
Распоредот на Еурофарм Пелистер во плеј-офот: 
 
1. коло: Еурофарм Пелистер - Струга
2. коло: Еурофарм Пелистер - Бутел
3. коло: Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер
4. коло: Еурофарм Пелистер - Пролет
5. коло: Металург - Еурофарм Пелистер
6. коло: Еурофарм Пелистер - Еурофарм Пелистер 2
7. коло: Охрид - Еурофарм Пелистер
8. коло: Струга - Еурофарм Пелистер
9. коло: Бутел - Еурофарм Пелистер
10. коло: Еурофарм Пелистер - Вардар 1961
11. коло: Пролет - Еурофарм Пелистер
12. коло: Еурофарм Пелистер - Металург
13. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Еурофарм Пелистер
14. коло: Еурофарм Пелистер - Охрид 
Распоредот на Еурофарм Пелистер 2 во плеј-офот: 
 
1. коло: Вардар 1961 - Еурофарм Пелистер 2
2. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Пролет
3. коло: Металург - Еурофарм Пелистер 2
4. коло: Струга - Еурофарм Пелистер 2
5. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Охрид
6. коло: Еурофарм Пелистер - Еурофарм Пелистер 2
7. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Бутел
8. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Вардар 1961
9. коло: Пролет - Еурофарм Пелистер 2
10. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Металург
11. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Струга
12. коло: Охрид - Еурофарм Пелистер 2
13. коло: Еурофарм Пелистер 2 - Еурофарм Пелистер
14. коло: Бутел - Еурофарм Пелистер 2
 
Плеј-офот ќе почне во втората половина на февруари и вкупно ќе се одиграат 14 кола, по седум на гостински и на домашен терен.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48