b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_еурофарм_пелистер_2_-_прилеп_26_.jpg

Ракометната федерација на Македонија ги одреди термините за заостанатите натпревари и редовните кола кои преостануваат до крајот на првиот дел од сезоната во двете групи на Суперлигата. Еурофарм Пелистер 2 има уште шест преостанати натпревари, од кои три ќе гиодигра во спортската сала „Боро Чурлевски“. Меѓу 28 ноември и 16 декември ќе се знае и пласманот и иднината на екипата на Александар Јовиќ.

Календар на натпревари на Еурофарм Пелистер 2:

28 ноември - Работнички – Еурофарм Пелистер 2

1 декември - Еурофарм Пелистер 2 - Младост

3 декември - Еурофарм Пелистер 2 - Металург

5 декември - Тиквеш - Еурофарм Пелистер 2

10 декември - Еурофарм Пелистер 2 - Бутел Скопје

16 декември - Прилеп - Еурофарм Пелистер 2

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48