b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_11_eurofarm_pelister_-_safhausen_16.jpg

Младиот хрватски бек во редовите на пелистерци, Матео Мараш го искажа своето разочарување на официјалната прес-конференција. Десниот бек жали за пропуштената шанса да се запише првата победа оваа сезона, иако се наѕираше радост по +6 на крајот од првиот дел.

„Одигравме перфектно во првото полувреме, но во второто нè стигна заморот поради долгото време без тренинг поради коронавирусот. Противничката одбрана беше цврста и ни создаде проблеми. Ако сакате да победите на ова европско ниво, мора да се игра квалитетно во текот на сите 60 минути“, рече Хрватот Мараш.

Следни предизвици за Еурофарм Пелистер во Лига Европа ќе бидат гостувањата во Манхајм кај Рајн Некар Левен и во Словенија кај Тримо Требње.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48