b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_09_eurofarm_pelister_-_struga_2.jpg

Двете екипи на Еурофарм Пелистер ги одмерија силите во Битола, а првата екипа извојува тешка победа од 30-28. Долго време се играше израмнето, на полувреме момците на Јовиќ поведоа со 13-14, а предноста ја одржуваа до последните десетина минути. Тогаш се разбрани Трајкоски, бековите на Бабиќ постигнаа неколку ефектни голови и стигнаа до победа без драма.

Жељко Бабиќ на овој дуел играше со комбиниран состав, ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 беа силно мотивирани. Одличен беше Ивановски на голот, крилата делуваа енергично, а Талевски одлично разигруваше. Јовиќ има позитивни сигнали пред дебито во Суперлигата.

Еурофарм Пелистер утре заминува на турнир во Атина, каде ќе одигра три натпревари, а надвор од турнирот закажа уште еден контролен натпревар против АЕК Атина. Еурофарм Пелистер 2 в петок игра против Пролет во последниот тест пред првиот натпревар од Суперлигата против Металург.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48