b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_02_euro2.jpg

После денешната седница на Владата клубовите кои викендов имаат предвидени натпревари, добија само препорака на трибините да нема публика. По оваа препорака, а и по реакцијата на Ракометната федерација на Македонија да се почитува истата, РК Еурофарм Пелистер 2 ги информира љубителите на ракометот дека натпреварот од 15. коло на Суперлигата меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Работнилки в сабота 29 фебруари 2020 година ќе се игра без присуство на гледачи.

Поради коронавирусот Владата даде препорака за некои настани да се одложат, но спортските натпревари ќе се играат.

Оваа препорака на Владата ќе биде активна до 6 март, а во зависност од развојот на ситуацијата ќе има нова одлука следниот петок.

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48