b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_83051194_2569904353285132_3335487519222398976_o.jpg

Еурофарм Пелистер продолжува со пријателските натпревари во рамките на подготовките за продолжение на сезоната. Македонскиот вицепрвак по поразот од Вардар во Скопје замина во Врбас (Србија) и веќе на првата контрола дојде до победа.

Избраниците на Жељко Бабиќ беа подобри од Војводина со 27-23 (15-11), ова беше меч кој целосно им припадна на битолчани. По позитивата од +4 на полувремето, битолчани во ист ритам продолжија до самиот крај.

Следен противник на Еурофарм Пелистер во овие мини-подготовки е Спартак Суботица.

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48