b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_EurofarmPelister-KL7-januari-1-24.jpg

Во рамките на зимските подготовки за пролетниот дел, екипата на Еурофарм Пелистер го одигра првиот тест со новиот тренер Жељко Бабиќ. Без репрезентативците кои учествуваа на последното Европско првенство во Шведска, Австрија и Норвешка, Еурофарм Пелистер забележа победа од 29-22 (14-11).

Првиот дел започна со водство од 4-2 за битолчани, по што следеше брзо израмнување и прво водство од 5-6 за екипата на Андон Бошковски. Поискусната екипа на Еурофарм Пелистер предводена од Жељко Бабиќ замина со предност од 14-11 после 30 минути игра, а во вториот дел брзо се одлепи до финална победа од седум гола разлика.

Двете екипи повторно ќе се сретнат в сабота од 18:00 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48