b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_71148471_927180214309200_7410885319567867904_n.jpg

Исто како и на натпреварот од минатото коло, Еурофарм Работник водеше со пет разлика и на крајот го загуби мечот, трет пораз по ред со негатива од еден гол. Еурофарм Работник го загуби и третиот натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, и овој пат идентично како и претходните два, со еден гол разлика, 26-25 беше за Бидасоа.

Битолскиот тим покажа дека може да се носи и со Шпанците, но кога требаше само да ја одржува предноста, момците на Алушоски паднаа и го прокоцкаа водството кое го имаа.

Бидасоа Ирун - Еурофарм Работник 26-25 (11:-14)

Сала: Полидепортиво Мунисипал Артатеку во Ирун. Гледачи: 1.800

Судии: Томислав Циндриќ и Роберт Гонжурек (Хрватска)

Бидасоа Ирун: Де Роса, Менендез, Муњоз 2, Серано 2, Барте Спис 1, Караско 1, Сери 1, Да Силва, Орбовиќ, Ренод, Тесориере, Забала, Де ла Салуд 8, Одриозола 5, Салинас 4, Азку 2

Седмерци: 6/6

Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник: Митревски, Чаневски, Остроушко 9, Стјепановиќ 6, Граџан 5, Јотиќ 2, Кузманоски, Ојлески, Радовиќ, Вегар, Шевелев, Велковски, Маџовски 2, Ѓукиќ 1, Чурлевски, Кукоски

Седмерци: 3/3

Исклучувања: 6 минути

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723