b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_DKP_2040.jpg

Почитувани љубители на ракометот

Во пресрет на првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во рамките на ЕХФ Лигата на шампионите, ве известуваме дека онлајн продажбата на билетите ќе започне в среда на 11 септември.2019 година во 15:00 часот.

Сите кои досега не успеа да купат сезонски билет за натпреварите не РК Еурофарм Работник, сеуште имаат прилика да си набават билет и да навиваат за нашата екипа на домашниот терен во Битола. Во продажба ќе бидат пуштени блок билетите кои важат и за натпреварите од СЕХА лигата и за Лигата на шампиони. Од среда цената на овие блок влезници ќе изнесува 1.700 денари (бидејќи одигран е еден натпревар од СЕХА лигата).

Полусезонските билети за натпреварите од  Лигата на шампионите  ќе чинат 1.000 денари.

Поединечничните билети за првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во ЕХФ Лигата на шампиони против РК Спортинг Лисабон ќе се продаваат по цена од 250 денари.

Посетете ја нашата онлајн страница за купување билети kartieurofarm.mk и станете дел од нашето големо ракометно семејство. Освен онлајн, на нашата страница имате прилика да ги погледнете сите продажни места за билети низ Битола.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723