b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_69455625_417552038881133_2221222171978498048_n.jpg

РК Еурофарм Работник ја лансираше иницијативата за промоција за новата сезона беше викенд дружењето на ракометарите со фановите. На еден од продажните пунктови на Широк Сокак, ракометарите се дружеа и фотографираше со најмладите, а засилено се продаваа и поединечните билети за првиот натпревар од новата сезона, оној против Спартак Москва во рамките на СЕХА лигата во среда.

Со оглед на популарните цени, се предвидува полна сала в среда против рускиот вицешампион.

Делегацијата на Спартак Москва в понеделник попладне пристигнува во Битола директно од Малме, каде овој викенд играше натпревар од првото коло на ЕХФ Купот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723