b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_eurohhhaa.jpg

По ждрепката за групната фаза на ЕХФ Купот, компјутерот го исфрли каландарот на натпревари на единствениот македонски претставник, Еурофарм Работник.

Хановер - Еурофарм Работник - 9/10 февруари

Еурофарм Работник - Татабања - 16/17 февруари

Нексе Нашице - Еурофарм Работник - 23/24 февруари

Еурофарм Работник - Нексе Нашице - 2/3 март

Еурофарм Работник - Хановер - 23/24 март

Татабања - Работник - 30/31 март

Само победникот во групата ќе игра на завршниот турнир во Магдебург на 19 и 20 мај 2019 година.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723