b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_164110-eurofarm-zaedno-so-hanover-tatabanja-i-nekse-vo-grupata-na-ehf-kupot.jpg

Еурофарм Работник во ЕХФ Купот ќе игра во групата Б со Хановер, Татабања и со Нексе - oва е епилогот денешната ждрепка во Виена.

А група: Фуксе Берлин, Натурхаус Ла Риоха, Сант Рафаел, Балатонфуреди

Б група: Хановер, Татабања, Еурофарм Работник, Нексе Нашице

Ц група: Порто, Холстебро, Куенка, Доброгеа Суд Констанца

Д група: Грањолерс, Азови Пулави, Кил, ГОГ Гудме

Натпреварувањето започнува на 9 февруари, а само најдобрите од секоја група ќе се најде на завршниот турнир.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723